Atrakcyjna praca – jakie rozwiązania stosuje się w firmach?

Posted on 05/07/2017 3:32pm

Praca – z reguły chcemy aby była łatwa, przyjemna i jak najlepiej płatna. Rzeczywiście, czemu nie miała by taka być? Na szczęście, w teraźniejszych czasach, wiele firm, zwłaszcza tych, które zatrudniają wielu ludzi stara się zapewnić w firmie jak najkorzystniejsze warunki. Wykorzystują rzecz jasna w tym kierunku najróżniejsze narzędzia. Jakie? Poniżej wymienione zostały niektóre z nich. Jedną z opcji, która ma być z korzyścią dla pracownika, jest zapewnienie mu jak najlepszych warunków do rozwoju. Nierozłączną częścią tego procesu jest niewątpliwie zapewnienie różnego typu szkoleń, dopasowanych do potrzeb zgłaszanych przez pracowników.


ocena pracownika
Author: jvleis
Source: http://www.flickr.com
Dlatego tego typu rozwiązania jak szkolenia (szkolenia dla handlowców), uczące obsługi programów komputerowych, czy związane z nauką języka obcego, cieszą się w firmach dużym uznaniem. Dość często stosowanym rozwiązaniem, wzmacniającym relację w zakresie: pracownik – firma, jest rzecz jasna szeroko rozbudowany system premiowania i ogólnie możliwość osiągania dodatkowych profitów z pracy. Firmy gwarantują więc pracownikom karty rabatowe przy pomocy których mogą oni taniej robić zakupy lub po prostu zyskują dzięki nim dodatkowe pieniądze.

Dlatego też proponuje się pracownikom rozmaitego typu karnety na różnego rodzaju zajęcia, czy to sportowe, czy związane z podróżami, bądź z zabiegami w różnego typu gabinetach. Dodatkowo udostępnia się bezpłatną opiekę medyczną w konkretnym zakresie.
Z pewnością też w wielu firmach stosuje się tego typu rozwiązania jak imprezy integracyjne, jak również szkolenia (gry menadżerskie), czy inne formy rozrywki. Tego rodzaju rozwiązania są zarówno z korzyścią dla firmy, jak i pracowników.


Zabawa pozostaje zabawą, ale w przypadku takich zabaw jednocześnie mogą być poruszane różne kwestie związane z pracą. Przykładem może być twórcze szkolenia (rozwiązywanie problemów), czy też jego nauka, w czasie właśnie wspomnianych spotkań pracowników. Pracownicy z jednej strony się bawią, z drugiej uczą czegoś nowego, co ma im pomóc lepiej odnaleźć się w firmie i lepiej wywiązywać ze wszystkich obowiązków. Rzecz jasna wymienione przykłady nie są wszystkimi możliwościami, jakie firmy wykorzystują, niemniej pojawiają się najczęściej, bowiem w praktyce gwarantują wiele korzyści.

Tags: zabawa, praca, warunki, karnety