Co aktualnie warto wyszukać w sieci? Przydatne narzędzia dostępne za darmo w sieci.

Posted on 18/10/2019 11:09am

Internet to źródło wiedzy oraz rozrywki, lecz także wiele praktycznych narzędzi. Które z nich są warte uwagi? Oto dwie propozycje. Media społecznościowe znane poza granicami naszego kraju już od wielu lat, sukcesywnie znajdują uznanie rodaków. Najczęściej używane to Facebook, Instagram i Twitter, lecz ostatnimi czasy coraz większą popularność ma również Pinterest po polsku. Pinterest to narzędzie graficzne, które można wykorzystać do znalezienia pomysłów na wszelkie swoje projekty i zainteresowania, a w skrócie rzecz ujmując jest to źródło inspiracji.


zdjęcie na Pinterest
Author: PRECIOSA ORNELA
Source: http://www.flickr.com
Pomysły zamieszczane przez użytkowników Pinterest'a w formie graficznej mogą pomóc nam w urządzaniu pokoju dziecięcego, wybraniu idealnej kreacji na każdą okazję, wyszukaniu podpowiedzi jaki slogan reklamowy ułożyć dla naszej firmy bądź w znalezieniu innych inspiracji, pomocnych zarówno w życiu jak i w pracy - https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-pinterest-dostepny-w-polskiej-wersji-jezykowejmiały kłopot z poruszaniem się w tym narzędziu z powodu bariery językowej. Aby zmienić język wystarczy rozwinąć menu, w którym znajdziemy „Settings”, i kolejno “ Language”, wybieramy język „Polski” i gotowe!

Internet to też mnóstwo narzędzi, dzięki którym możemy ulepszyć nasz sprzęt komputerowy. Test wydajności komputera pomoże ustalić, gdzie jest tak zwane wąskie gardło systemu, i który podzespół warto wymienić, aby uzyskać możliwie najwyższą wydajność. Test wydajności komputera polega na skomplikowanych obliczeniach oraz analizie wyników. Mierzona jest wydajność komputera w importowania muzyki i fotografii, transkodowaniu video, wprowadzaniu tekstu a także w innych czynnościach, dzięki czemu badaniu poddawane są niemalże wszystkie podzespoły sprzętowe komputera. Wyniki wyszczególnione zostają na liście po zakończeniu testu. Najniższa z ocena podkreśla, który składnik sprzętowy jest najsłabszym ogniwem. Wówczas możemy rozważyć czy warto go wymienić, aby podnieść wydajność komputera - test wydajności komputera.


Przed rozpoczęciem testu zaleca się zamknięcie aplikacji działających w tle, a w przeglądarce pozostawienie jedynie strony z testem procesora. Tylko wtedy uzyskamy rzeczywiste obliczenia. Inaczej ocena może zawierać błąd, wynikający z obciążenia sprzętu w czasie testu przez inne programy lub zadania - slogan reklamowy.
slogan reklamowy

Tags: projekt, komputer, Aplikacja