Czemu warto pamiętać, aby przeznaczyć 1 procent podatku na organizacje zajmujące się wsparciem dla innych? Czy prosto jest to zrobić?

Posted on 22/06/2018 1:11am

Składanie corocznego zeznania podatkowego jest okazją do tego, aby wesprzeć organizacje pożytku publicznego, jakie działają dla dobra wspólnego.
1% podatku
1 procent podatku to niby niewiele, natomiast w skali kraju robi się dużo. To doskonały przykład pokazujący ile znaczą niewielkie datki. Budujące jest to, że jeszcze parę lat wstecz podchodziliśmy nieufnie do tego typu działań.

Dzisiaj natomiast jest to czymś tak standardowym, że mimo tego, iż przekazanie 1 procent z podatku jest dobrowolne, to robi tak już niemal każdy - http://uruguay2d.com/teraz-pit-mozna-rozliczac-pomoca-internetu/. Chodzi o to, że nic to nie kosztuje, pomaga w wielu ważnych kwestiach oraz jest niezwykle proste. Na pewno nie spędzimy na tym zadaniu dużo czasu, tym bardziej, gdy wiemy dokładnie gdzie chcemy, by trafiły z naszego podatku pieniądze.

Kiedy mamy już wybraną daną fundację oraz mamy jej dane to zajmuje bardzo krótko. Najważniejszy jest tutaj numer KRS, który jest niepowtarzalny i identyfikuje konkretnie daną fundację.

Łatwość przekazania pieniędzy wiąże się też z tym, iż urząd skarbowy przez internet umożliwia wysłanie wypełnionej deklaracji. Dlatego całość wypełniamy sami w swoim domu i przesyłamy przez internet do urzędu przy pomocy wygodnej aplikacji - pity. Nie zasłonimy się już wymówką, że zajmuje to dużo czasu oraz trzeba oczekiwać w kolejkach.

Zatem, jeśli dzięki tej aplikacji mamy możliwość zaoszczędzenia czasu, to warto poświęcić niewielką jego część na wpisanie do dokumencie podatkowym danych organizacji, na jaką chcemy przeznaczyć 1 procent naszego podatku.Tags: fundacja, okazja, podatek, opp