Czy jest sens decydować się na certyfikat Prince2? Co oferuje, jakiego rodzaju korzyści na rynku pracy może zapewnić?

Posted on 22/06/2018 5:45am

Prince2 jest metodyką zarządzania projektami, opisuje ona poszczególne fazy w projekcie, role danych osób należących do zespołu projektowego, oraz ich decyzyjność. Prince2 nazywany jest przez wiele osób swego rodzaju instrukcją zarządzania projektem, bo krok po kroku pokazuje, w jaki sposób osiągnąć w takiej dziedzinie najlepsze efekty.

Dzięki Prince2 łatwo dowiedzieć się, co będzie głównym celem naszego projektu i kiedy projekt, jakim zarządzamy nie ma sensu. Dlatego też jest on jakoby instrukcją z przygotowania projektu, którą można użyć do dowolnego projektu, nad jakim przyszło nam pracować. Dobrze jest zapisać się na szkolenia prince2, by mieć ten certyfikat, gdyż można dzięki temu całkiem wiele zyskać.Po uzyskaniu takiego certyfikatu, osoba będąca członkiem zespołu projektowego musi pracować nad zdobyciem celu biznesowego projektu, a w prince2 cel biznesowy jest rzeczą świętą - .

Wszystkie działania wokół projektu bowiem mają na celu osiągnięcie założeń biznesowych. Jeśli te ostatnie okażą się zdezaktualizowane, to nie przyniosą większych korzyści firmie, bo nie będą pasowały do nowej strategii. dzięki prince2 przekonać się można łatwo, iż tego typu działania trzeba zatrzymać. Dla jakiej osoby więc dobre okaże się takie szkolenie? Głównie dla ludzi, dla jakich ważne jest zarządzanie projektami, jacy myślą o karierze na stanowisku Project Managera. Poznanie prince2 jest w takim wypadku na pewno ważnym krokiem do zawodowego spełnienia. Metodykę tę także dobrze poznać, kiedy jest się członkiem zespołu projektowego.

Dlatego też jeżeli myślimy o roli analityka biznesowego, specjalisty, który będzie zajmował się ryzykiem w firmie czy jeśli chcemy pracować blisko projektów, to taką metodę z pewnością warto poznać. W naszym kraju metodyka taka jest najczęściej stosowana przez organizacje publiczne jak również przedsiębiorstwa państwowe. W większych korporacjach tego typu metodykę stosuje się zamiennie ze standardami PMI.Jednak jest tu pewne rozróżnienie, przykładowo w korporacjach, jakie wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych przeważa metodyka PMI, zaś w tych pochodzących z Wielkiej Brytanii albo Australii, zauważalna jest przewaga prince2 - zobacz dodatkowe informacje. Tego typu szkolenie jak widzimy warto jest zrobić, choćby po to żeby mieć większe możliwości oraz wiedzę jeżeli mowa o metodyce.

Tags: PRINCE2, project manager, metodyka PMI