Dobre finansowe rozwiązanie, jakie w dłuższej perspektywie czasowej gwarantuje korzyści

Posted on 29/01/2019 5:07pm

Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby, jeśli tylko to możliwe, troszkę poprawić komfort swojego życia. Nie chodzi tu o rewolucję, lecz myślimy tu o niedużej zmianie, która byłaby zapewne miłym dodatkiem do obecnego stanu.

metafora kredytu mieszkaniowego
Author: American Advisors Group
Source: http://www.flickr.com
Zdarza się, że do tego przydadzą się pieniądze, bierzemy dlatego czasami kredyty, czy pożyczki. Jak jednak wiadomo, takie rozwiązanie może nas sporo kosztować, spłacanie kredytu przez kilkanaście lat nie należy do przyjemnych. Istnieje jednak ciekawe rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie przyniesie nam korzyści.Takie rozwiązanie umożliwia na przykład hipoteka. Budując sobie dom, robimy to przede wszystkim po to, żeby w nim zamieszkać, to najwspanialsze co może nas spotkać w tym procesie – długie budowanie i nagle możemy się wprowadzać. Jest jednak także druga korzyść, nieruchomość bowiem pozwoli nam zaciągnąć kredyt pod hipotekę, która jest dodatkowo niżej oprocentowana niż na przykład kredyt konsumencki.

Znakomita większość banków pozwala na zaciągnięcie takiej właśnie pożyczki hipotecznej. Jest jeden warunek, o którym przed chwilą było powiedziane – ustanowienie hipoteki na nieruchomości. Ze strony banku najkorzystniejszym zabezpieczeniem stanie się nieruchomość mieszkalna, czyli mieszkanie, dom czy działka zabudowana domem. Znacznie trudniejszym problem może być określenie hipoteki na gruntach, które mają przeznaczenie usługowe, rolne czy przemysłowe. Trudności sprawiają też na przykład działki leśne i tym podobne. Kto może zaciągnąć właśnie taki kredyt? Może to zrobić każda pełnoletnia osoba fizyczna, która spełnia określone warunki danego banku. Te warunki dotyczą zdolności kredytowej, wieku czy zatrudnienia.

Oczywistym jest także warunek, iż kredytobiorca musi posiadać, lub współposiadać daną kredytom (zobacz pożyczka pod zastaw domu), choć to wydaje się logiczne. Jednakże, jak w sytuacji zwykłego kredytu hipotecznego, w tej sytuacji bank nie ma możliwości zabezpieczyć się na nieruchomości osoby trzeciej. Dodatkową trudnością może być również prowadzenie firmy przez osobę, która stara się o taki kredyt. Część banków może odmówić wtedy udzielenia kredytu, gdyż istnieje obawa przed próbą użycia środków pochodzących na kredyt na ratowanie własnej działalności gospodarczej. Istnieje jednak wiele banków, które nie są tak restrykcyjne tej opcji nie biorą pod uwagę.

Tags: kredyty, banki