Dobre techniki na pozyskanie oraz zatrzymanie klienta

Posted on 29/08/2018 12:38pm

Współczesny handel można by porównać do targu z baśni wschodnich, mieni się on barwami, dźwiękiem, i jest szczelnie wypełniony nakłaniającymi nas sprzedawcami. Czasem aż trudno się połapać w tym natłoku towarów. I konsument jest trochę zagubiony, nie zawsze wie co ma zrobić.
Business work
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
. W wyselekcjonowanych przez nas punktach stoi wynajęty przez nas człowiek i częstuje produktami jakie pożądamy zbyć. Konsument w tenże sposób zapoznaje się z naszą ofertą i być może w trakcie dokonywania zakupów zdecyduje się nabyć nasz produkt.

Trudno jednak tym sposobem promować przykładowo samochód czy aparat fotograficzny. To przecież nie wędlina jakiej kawałeczek można podzielić na mniejsze po czym ofiarować konsumentowi do skosztowania. Możemy jednakże naszą działalność i produkt wypromować w inny sposób. Przychodzi nam tutaj ze wsparciem loteria promocyjna, gdzie istotną kwestię pełni wprowadzanie danych.Najczęściej napotykaną jej odmianą jest losowanie kuponów do których uprawniony jest nabywca po dokonaniu zakupu na z góry wyznaczoną sumę. Odpowiednio skonstruowana loteria promocyjna umożliwia nam niejako "złapać dwie sroki za ogon". Z jednej strony mamy sposobność przyrostu sprzedaży znanych już artykułów (paragon na wyznaczoną kwotę) i równocześnie powiadomimy naszych klientów o nowym artykule, który może być główną nagrodą.

Zawiadomiliśmy już naszych klientów o tym iż mamy dobry produkt. Czy na tym kończy się nasza troska? Niestety nie można odpocząć, teraz trzeba zatrzymać naszych nabywców na dłużej. Rzecz jasna nic tak nie zatrzymuje jak doskonała jakość produktu i kompetentna, sympatyczna obsługa. Możemy jednak trochę wzmocnić rezultat przez programy lojalnościowe. Szczególnie ważkim instrumentem są programy lojalnościowe w sektorze telekomunikacyjnym, gdzie towar jest nieuchwytny.

Tags: aparat, Promocja, klient, konsument, towar, efekt