Firmy decydują się na leasing, jakie są powody?

Posted on 06/11/2020 8:15am

Masz pomysł na własną firmę? Nie czekaj aż ktoś inny Cię ubiegnie. Ponieważ, osoby noszące się z tym zamiarem, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie prywatnej firmy - urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz kusy przygotowujące przyszłych właścicieli firm.


Z inicjatywą dla nich, wychodzą także firmy leasingowe.

Właściciele firm, by pomnożyć kapitał muszą się przemieszczać. Najłatwiej własnym autem. Lecz nie każdy z nich może pozwolić sobie na zakup auta ze środków obrotowych (zwłaszcza firmy z krótkim stażem), zaś kredytów strzegą się jak diabeł święconej wody. Co wtedy? Pozostaje im usługa leasingowa lub wspomniany kredyt.

Na czym polega ich działanie i jakie korzyści przynoszą?

samochód
Author: NRMA Motoring and Services
Source: http://www.flickr.com
Leasing dla przedsiębiorstw jak , krótko mówiąc opiera się na tym, że właściciel firmy, który dzierżawi pojazd, wynajmuje go osobie prowadzącej działalność gospodarczą. Czyli nie kupujemy auta, a jedynie „wypożyczamy”. Oznacza to, że to nie na kliencie spoczywa obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Warto zwrócić uwagę na to, iż, po wygaśnięciu umowy leasingowej można odkupić auto, lub wynająć następne. Co można spłacać w formie leasingu? Głównie środki transportu, specjalistyczne maszyny i urządzenia.

Zasady udzielenia kredytu opierają się na innych zasadach. Jeśli chcemy zmienić samochód, sami musimy zająć się się formalnościami związanymi ze zbyciem samochodu. Także obsługę techniczną i polisę ubezpieczeniową trzeba zorganizować we własnym zakresie. Dodatkowo, przy kredycie samochodowym procedura jest znacznie bardziej skomplikowana, z kolei leasing postrzegany jest jako bardziej przychylny ze względu na korzyści podatkowe oraz mniejsze formalności.

To bez wątpliwości niesamowicie interesująca kwestia, więc jeśli chcesz ją przeanalizować głębiej, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w ofercie (https://psmtechnik.pl/reklamy-swietlne,8,pl).


Kupując przedmiot za gotówkę, klient znacznie obniża swoją płynność finansową, ponieważ jest zmuszony wyłożyć całą kwotę na zakup przedmiotu. W leasingu, leasingobiorca wnosi jedynie wkład własny i ustala takie raty miesięczne, by pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki tej formie finansowania można wykorzystać działanie tzw. dźwigni finansowej, ponieważ dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swych potrzeb, nabędziemy np. nie jedną maszynę, lecz dwie i w związku z tym uzyskać większe zyski ze swojej działalności.

Tags: samochód, zakup, maszyny, pojazd