Gdzie w naszym państwie można jeszcze otrzymać etat?

Posted on 02/06/2021 8:27am

W dzisiejszych czasach w naszym państwie, nie jest łatwo o pracę. W znaczeniu prawnym, bezrobotną jest osoba niezatrudniona i nie wykonująca innej pracy zarobkowej. Oczywiście mowa jest o człowieku, w świetle prawa polskiego, legalnie zatrudnionej. Stopa bezrobocia na miesiąc luty br. wynosiła 10,3%. W naszym państwie rozprzestrzenia się zjawisko migracji wewnętrznej, to znaczy generalnie rodzinnych przeprowadzek społeczności z województw, w których brakuje zatrudnienia.


logistyka
Author: Barry Lewis
Source: http://www.flickr.com
Zjawisko to przyśpiesza, a stopa bezrobocia rośnie w opustoszałych województwach. Kuriozalnie powodem takiego biegu zjawisk jest dokładnie spadek liczby ludności.

Kliknij szczegółowy tekst (https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-inwestycyjny)! Na stronie zobaczysz pożyteczne wiadomości na ten temat, omówione w tekście.

Lecz nie jest tak tragicznie. Jeśli w jednym miejscu ubywa rąk do pracy, to w innym musi ich przybywać. Gorzej jeśli hipotetyczni pracownicy wyjeżdżają za robotą zarobkową do innych państw, ale to temat na inny artykuł. Województwa, które cieszą się przyrostem ludności, to: Małopolska, Mazowsze i Wielkopolskie. W tamtejszych urzędach pracy można zdobyć stanowisko, nie jest to jedynie spostrzeżenie czy plotka. Wszystko uwierzytelniają cyfry. Stopa bezrobocia pozostaje tam na średnim poziomie 7%, co jest najmniejszym rezultatem w skali państwa. Jednakże, mimo iż dużo ludzi przyjeżdża za robotą, wciąż istnieje w wyżej wymienionych województwach zapotrzebowanie na pracowników, tak samo po technikum, po studiach jak i tych, którzy nie mają wykształcenia. Wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej frazy: „oferty pracy chrzanów” (znajdziesz: oferty pracy chrzanów) albo „praca łowicz” żeby upewnić się, że w tych ( bez obaw, nie tylko w tych dwóch miastach) utrzymuje się ogromne zapotrzebowanie na pracowników - praca łowicz. Na powiatowej witrynie urzędu pracy w Chrzanowie obecnie znajduje się aż 100 ofert zatrudnienia do przeróżnych gałęzi tak samo przemysłu jak i szkolnictwa. Zaś w powiecie łowickim aktualnych jest więcej niż 55 wolnych miejsc w 22 różnych firmach. Konkretnym zapotrzebowaniem cieszy się stanowisko logistyka.


praca
Source: flickr.com
Znowu, pisząc w przeglądarce internetowej frazę: „ praca logistyk” można w prosty sposób przekonać się, że ofert pracy na to stanowisko nie dość, że nie brakuje to wciąż przybywa i to na obszarze wszystkich województw - praca jako logistyk. Prawdopodobnie spowodowane jest to uniwersalnością tego zawodu. Technik logistyk planuje, kontroluje przewóz towarów od wytwórcy do konsumenta wykorzystując informacje płynące z rynku w celu maksymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej. Dostarcza towar zgodnie z zamówieniem klienta we wskazane miejsce i czas. Wykonuje zamówienia i organizuje transport (zobacz księgowość dla firmy transportowej) wykorzystując w tym celu systemy informatyczne. Jest on „oczami” całej firmy. Jak widać, popyt na robotników w naszym kraju jest spore. Dlatego bezrobotni, przynajmniej ich część mogą spać spokojnie, bo w urzędach czeka na nich praca.

Tags: wydarzenia, oferty, zawód, zatrudnienie