Innowacyjne narzędzia stosowane teraz w marketingu

Posted on

Karta, motywacja
Author: HM Revenue & Customs
Source: http://www.flickr.com
Programy lojalnościowe opierają się na różnych zasadach. Jednak powszechnie stosowaną formą korzyści jest premiowanie każdego zakupu punktami, proporcjonalnie do wydanej kwoty. Tego typu gratyfikację stosują przeważnie sieci hipermarketów. Cóż, z pewnością trzeba efektywniej zawalczyć o klienta - dobrze, lecz jak? Nie radzę znacząco obniżać cen, bo fakty są takie, że to całkowicie nieopłacalne.

Tzn. może całkiem opłacalne, lecz można powiedzieć, że wyłącznie wtedy, gdy mieliśmy wcześniej spore narzuty. Optowałbym za tym, aby zainwestować w marketing. Jakie metody marketingowe mogą spowodować znaczące wsparcie sprzedaży w naszej firmie? Cóż, na szczęście tego typu rozwiązań jest całkiem sporo - sprawdź http://profill.com.pl/.

Zapewnienie sobie profesjonalnej reklamy jest tutaj zwyczajnie podstawową sprawą – na szczęście jednak rozwiązania w tej dziedzinie odznaczają się obecnie tak znacznym zróżnicowaniem, że praktycznie w każdym przypadku będziemy w stanie znaleźć wśród nich coś faktycznie dla siebie idealnego. Równocześnie należy mieć świadomość tego, że w obecnych czasach sama tylko reklama nie jest jeszcze wystarczająca do tego, aby móc wykreować faktycznie rozpoznawalną markę. Możemy znaleźć sporo innych, niemniej skutecznych narzędzi za pomocą których będziemy w stanie skutecznie zainteresować swoją ofertą klientów. Jak najbardziej warto w takim razie zapoznać się z nimi bliżej, gdyż to właśnie na takich rzeczach w znacznym stopniu stoi cała nowoczesna reklama.

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na owe działania marketingowe? Istotnym motywem jest wsparcie sprzedaży poprzez poprawę oferty - chęć skłonienia na konsumentów by skorzystali z oferty firmy, zwiększenia częstotliwości robienia zakupów tudzież podtrzymania dobrych relacji z daną marką. Dobrze przemyślany program lojalnościowy pozwala zwiększyć sprzedaż, a to najbardziej istotna, wymierna korzyść. Zezwala również na zbudowanie bazy klientów, którzy dostarczą nam wiadomości o swoich zwyczajach zakupowych, co z perspektywy firmy jest wiedzą nieocenioną. Np. ważne jest to by w żadnym razie nie sądzić, że programy lojalnościowe nie są czymś opłacalnym.

Sądzę, iż w wielu przypadkach to sytuacja jest taka, że przy sensownym programie lojalnościowym możemy znacząco zyskać. Weźmy na przykład lokal z pizzą: w jaki sposób w takim razie w biznesie restauracyjnym możemy zawalczyć o klienta, który nieustannie będzie do nas wracał? Cóż, na przykład czymś niezwykłym jest chociażby to, że przecież można wprowadzić kartę stałego klienta. Myślę, że to doskonały pomysł! Czyli kiedy klient w określonym czasie zakupi u nas jedzenie - w trochę pokaźniejszych ilościach, najzwyczajniej dostanie jakąś zniżkę. Zniżka jest OK, ale możemy również zaoferować dla niego bezpłatne jedzenie. Kto nie lubi jeść bez konieczności płacenia? Gdy marże są duże, to zasadniczo takowe alternatywy nie są większym kosztem. Myślę, iż przedsiębiorcy w Polsce nadal do końca nie wiedzą w jaki sposób zadbać o klientów - to smutne.

Tags: hipermarket, marketing, reklama, konsument, klient