Jak portal społecznościowy może pomóc w znalezieniu pracy? Czytaj na ten temat więcej

Posted on 05/01/2021 7:50pm

Portale społecznościowe biją rekordy popularności. Można za ich pośrednictwem nie tylko odnowić stare znajomości. Istnieją również takie portale, które ułatwiają znalezienie pracy bądź poszukiwanie pracownika. Najpopularniejszym i najskuteczniejszym z nich jest LinkedIn.
Pomysł powołania do życia portalu LinkedIn powstał na początku 21 wieku.

Czy nasz tekst spodobał Ci się? Przejdź więc na naszą świeżą stronę - tam można zobaczyć tu (http://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-bydgoszcz) następne świetne fakty.

Swoje funkcjonowanie portal rozpoczął w połowie 2003 roku. Jego działanie dostępne jest dla wszystkich, którzy mają internet, a sam portal jest przetłumaczony na kilkanaście języków. Pomaga śledzić ścieżki kariery innych osób, dzięki czemu można obrać własną drogę w danej branży, nawiązać cenne kontakty i zdobyć ciekawe informacje. Dzięki dokładnemu opisowi zajmowanych stanowisk oraz wykonywanych obowiązków, headhunterzy poszukujący pracowników, mogą w prosty sposób zweryfikować przydatność kandydata do stanowiska, które chcą obsadzić. Co więcej, profil taki jak Patron Service na LinkedIn (poszeruj to dalej) to wizytówka firmy.

Znajdziemy tu między innymi opis obszaru prowadzonej przez nią działalności, specjalizacje, dane kontaktowe firmy, wiadomości o ilości zatrudnionych pracowników. Portal umożliwia obserwowanie konkretnego profilu, co może być sporym ułatwieniem w procesie poszukiwania zatrudnienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej wiadomości na tego rodzaju temat? Jeśli tak, to kliknij tutaj i zdobądź cenne szczegóły (https://lapinskakredyty.pl/posrednictwo-finansowe-bialystok/) - niewątpliwie ono także będzie dla Ciebie pasjonujące!

LinkedIn umożliwia również komunikowanie się z potencjalnymi pracownikami lub klientami, poprzez dodawane aktualizacje konta.Portal LinkedIn z sukcesem działa na terenie Polski od 2012 roku, skupiając osoby zainteresowane rozwojem swojej kariery i nawiązywaniem kontaktów biznesowych. Poprzez założeniu konta na takim portalu, osoba poszukująca pracy opisuje swoje zdolności i doświadczenie. Dzięki temu rekruterzy łatwiej mogą dotrzeć do osób, które spełniają ich kryteria. Podsumowanie zawodowe można także na portalu zweryfikować poprzez wystawione opinie pracodawców, u których było się zatrudnionym lub osób, z którymi współpracowaliśmy. Zdecydowanie podnosi to wiarygodność założonego profilu.

Wszelkie rekomendacje, oceny poprzednio wykonywanych obowiązków oraz potwierdzone umiejętności, przekonują rekrutera, iż wiadomości umieszczone w CV są prawdziwe. Dodatkową wiarygodność można zdobyć, opisując swoje osiągnięcia, zdobyte nagrody, wyróżnienia. Poszukujący nowej pracy także z łatwości mogą przeglądać oferty pracodawców, którzy są dla nich interesujący. Wystarczy odnaleźć konto, np. Patron Service na LinkedIn i można się zorientować, jakie stanowiska pracy ma do zaoferowania ta firma.

Tags: pracodawca, kandydat, rekruter