Jak przepisy naszego prawa chronią klientów przed nieuczciwymi praktykami właścicieli sklepów internetowych

Posted on 05/04/2019 7:52am

Przedsiębiorca gdy sprzeda swoim klientom jakieś towary albo usługi będzie z nimi zawierał jakąś umowę. W pewnych sytuacjach taka umowa ma formę papierową, są na niej wyszczególnione wszystkie najważniejsze postanowienia i ograniczenia. Jednak w przypadku normalnej sprzedaży przeważnie nie spisuje się żadnych umów, więc w takiej sytuacji obowiązuje regulamin sklepu, w jakim dokonano zakupu.


Podpisywanie umowy
Author: Dan Moyle
Source: http://www.flickr.com
Przy internetowych sklepach regulamin ten musi być widoczny na stronie takiego sklepu, jeżeli go nie ma, to właściciel może zostać ukarany. W przypadku handlu w sieci istotna jest także polityka prywatności, informacje o gromadzeniu i przetwarzaniu danych osobowych także powinny być ściśle określone. Lecz nawet jeśli na stronie sklepu obie te informacje się znajdą, to nie będzie bynajmniej znaczyło, że już jest wszystko w porządku (zobacz informacje o polityce prywatności). Niestety właściciele sklepów internetowych bardzo często wprowadzają zapisy, jakie są zdecydowanie na ich korzyść, a w znacznie gorszym położeniu stawiają konsumentów, którzy chcą tam coś kupić.


Szczęśliwie prawo w naszym kraju ogranicza coraz bardziej takie samowole właścicieli firm, po licznych kontrolach i sporej ilości kar pokusy na łamanie w świadomy sposób zasad handlu znacznie zmalały.

Te ciekawe wiadomości mają swą kontynuację. Chcesz ją poznać? Zatem idź do strony porady prawne lubin i tam ciesz się frapującymi informacjami.

Jednak ze względu na ogromną ilość możliwych do pojawienia się zapisów ciężko jest samodzielnie sprawdzić, czy wszystko co zawiera regulamin jest dobre. Dlatego też niezwykle przydatny dla internetowych sklepów, lecz również innych serwisów które oferują rozmaite usługi, jest klauzule niedozwolone rejestr Tam publikowane są wszystkie odkryte klauzule i zapisy, jakie zostały oznaczone jako niedopuszczalne. Przedsiębiorcy którzy chcą być pewni, że ich regulamin jest dobry, powinni sprawdzić jego zapisy także z tym rejestrem.

Ta wiarygodna oferta (https://educentrum.com.pl/) jest przyszykowana dla sympatyków opisywanej tematyki. Jeżeli wliczasz się do nich, to kliknij na taki odnośnik!

Jeżeli wyjdzie, że któryś z zapisów został już uznany za nielegalny, to najlepiej zmienić go tak szybko jak się da. Jeśli taki zapis będzie znaleziony przez jakiegoś kupującego, to właściciel takiego sklepu może z tego powodu zostać ukarany pokaźną karą finansową.

Tags: prawo, umowa, klauzule, zapisy