Jak skutecznie ściągnąć należne zobowiązanie od obywatela Republiki Federalnej Niemiec?

Posted on 04/12/2019 7:44am

Nadzorowanie interesów w Niemczech to nierzadko korzystna działalność. Niestety, możemy paść ofiarą oszustów. Jak najlepiej odzyskać przysługujące nam pieniądze?

Najpierw, możemy wysłać wezwanie do zwrotu długu. W dokumencie należy szczegółowo określić, której kwestii dotyczy dług oraz skonkretyzować ostateczną datę uiszczenia należności. Musimy także poinformować dłużnika, że w razie nie uregulowania zobowiązań, sprawa zostanie przedłożona do windykacji. Dla takiej osoby to szczególnie
dług
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
niekomfortowa okoliczność, bo to ona zostanie obciążona kosztami operacji. Windykacja należności w Niemczech to jednakże nie rzadkość. Według szacunków, aż 25 proc.

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej, to obejrzyj kluczowe informacje. Są one na nowej stronie, którą opracowaliśmy pod wskazanym linkiem.

transakcji nie jest spłacana terminowo!

Jeśli nasze wezwanie nie poskutkuje opłaceniem długu, możemy przedłożyć sprawę do windykacji. Windykacja należności w Niemczech to zakres wyspecjalizowania różnych rodzimych kancelarii prawniczych . Ich pracownicy władają językiem niemieckim, zatem bez kłopotów nawiążą kontakt z dłużnikiem. Za pośrednictwem listu i telefonicznie zostanie ponownie poproszony o uregulowanie zadłużenia.Jeśli i to nie przyniesie rezultatu, personel kancelarii polecą wierzycielom zaczęcie procedury sądowej. Niemieckie kodeksy proponują dwa rodzaje postępowania – uproszczone ewentualnie zwykłe.

Miłośnikom dokładnej informacji zalecamy ten serwis, gdyż nie dosyć, że mówi on o pokrewnej kwestii, to robi to też w bardzo pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Postępowanie uproszczone ułatwia wyegzekwowanie długu już w ciągu dwóch miesięcy. Podstawą jest jednakże uznanie jej przez osobę zadłużoną. Jeśli do tego nie dojdzie, wierzyciel powinien postawić na postępowanie zwykłe. Musi być też przygotowany na dłużej trwającą procedurę i obowiązek zaprezentowania należytych dowodów podczas przewodu.

Windykacja należności w Niemczech trochę różni się od procedur obowiązujących w Polsce. Po pierwsze, tamtejsze prawo chroni osobę zadłużoną, a nie wierzyciela, jak to jest w przypadku polskich przepisów. Nie znaczy to jednak, że wierzyciel jest na przegranej pozycji. Chcąc zwrotu należących się mu pieniędzy, powinien jednakże zwrócić się z prośbą o pomoc do jednej z kancelarii prawniczych specjalizujących się w tym typie działalności.

Tags: kancelaria, dłużnik, wierzyciel