Jakie wymagania powinny być wypełnione, by mój ubiegać się o kredyty dla firm? Co poleca się o nich wiedzieć?

Posted on 18/09/2018 7:32am

Masz firmę i bierzesz pod uwagę zaciągnięcie kredytu dla firm? Dowiedz się, o czym trzeba wiedzieć. Kredyt inwestycyjny dla firm zaciągany jest przez prowadzące własną firmę w celu pokrycia określonych inwestycji, które mają powiększyć lub utrzymać na dotychczasowym poziomie wysokość majątku firmy. Przede wszystkim trzeba wybrać instytucję finansową, z którym wejdziemy we współpracę.

kredyt
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Warto wybrać taki bank, który nie oczekuje uiszczenia opłaty za rozpoznanie naszego podania kredytowego. Fundamentalną kwestią jest też to, ile wynosi prowizja dla banku. Następnie wypada zwrócić uwagę na kwestią związaną z oprocentowanie. Z reguły oferowane jest zmienne oprocentowanie. By otrzymać kredyt inwestycyjny dla firm zazwyczaj trzeba dysponować wkładem własnym, który czasami musi wynosić nawet 30% wartości inwestycji - . Po podjęciu decyzji co do banku, musimy złożyć konkretne podanie i załączyć wszystkie wymagane dokumenty. Zwykle wymagane jest przedłożenie kosztorysu inwestycji. Trzeba zaznaczyć, że przedsiębiorcy są mniej wiarygodnymi klientami dla banków udzielających kredytów niż osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Ci, którzy prowadzą własną działalność i starają się o pożyczkę, są przez bank dużo bardziej szczegółowo sprawdzane. Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny dla firm to przede wszystkim ważne jest to, jak długo przedsiębiorstwo istnieje na rynku.finanse
Author: Kat R
Source: http://www.flickr.com
Czasem staż musi być dłuższy niż dwa lata, czasem wystarczy, że wynosi 18 miesięcy, w niektórych bankach tylko rok. Zdarzają się banki, które są w stanie podjąć rozmowę z przedsiębiorcą, który ubiega się o kredyt hipoteczny dla firm, po upływie trzech miesięcy rozpoczęcia działalności gospodarczej - zobacz kompletną ofertę na tej stronie. Chodzi o to, że bank nie ma jak oszacować zdolności kredytowej działalności gospodarczej, która dopiero powstała. Bank będzie oczekiwał, że przedsiębiorca zaprezentuje dochody z ostatnich dwóch lat – bieżącego oraz poprzedniego. Niektóre banki chcą zapoznać się z dochodami z trzech ostatnich lat.

Tags: bank, firma, Oprocentowanie, dochody