Jakim sposobem przyciągnąć klientów? – reklama najlepszym rozwiązaniem

Posted on 22/06/2018 1:11am

Reklama – aktualnie nabrała oczywiście innego znaczenia niż kiedyś. Jaka była kiedyś reklama? Zwykle docierała ona do nas za pośrednictwem gazet, telewizji, czy radia. Była jednostronna. Czasem widzieliśmy ją również na billboardach albo ulotkach. Aktualnie technika się rozwinęła i wszystko się pozmieniało. Mamy nowe media, do których zalicza się przede wszystkim internet, jednak nośnikiem dla reklam są także na przykład nasze telefony komórkowe.

reklama
Author: FaceMePLS
Source: http://www.flickr.com
Innymi słowy, jeśli ktoś chciałby skutecznie się zareklamować, musi się wiele nauczyć i rozwijać, być otwarty na nowości, na to co nowe, na zmiany. Jeżeli będziemy się opierać wyłącznie na dotychczasowej wiedzy na pewno mniej zdziałamy. Załóżmy więc, że założyłeś działalność i chcesz zdobyć klientów i dotrzeć do nich. Jak się za to zabrać? Po pierwsze, musisz być solidny, pracowity i uczciwy. To jak najbardziej ważne. Dzięki temu ludzie będą trafiać do ciebie choćby drogą pantoflową, zwłaszcza jeśli zaproponujesz im konkurencyjne, niezbyt wysoki ceny. Z drugiej jedna strony musisz jakoś przyciągnąć tych pierwszych klientów. Ale w jaki sposób? Właśnie poprzez reklamę (np. na FB - patron service fb). Jak powinna ona wyglądać?telewizja
Author: Mathieu Plourde
Source: http://www.flickr.com
Najlepiej jeśli jest różnorodna. Możemy oczywiście postawić na tradycyjne media, takie jak wspomniana prasa, radio czy telewizja. W końcu wciąż mnóstwo osób z nich korzysta. Jednak przygotujmy się, że może to być kosztowna opcja. Z drugiej strony jednak mamy internet, a w nim wiele opcji zdobycia rozgłosu całkowicie bezpłatnie. Koniecznie więc z nich skorzystajmy. Po pierwsze, zwróćmy uwagę na portale społecznościowe. Zobacz na przykład, jak wygląda profil FB firmy Patron Service. Jest on bardzo skuteczny i zwraca uwagę. Skuteczną reklamą w internecie można faktycznie naprawdę dużo zdziałać. Są nawet agencje trudniące się tego typu usługami. Jeżeli cię na to stać, możesz skorzystać z usług jednej z nich. Jest jednak niestety całkiem możliwe, że może pozostawać to poza twoim finansowym zasięgiem, zwłaszcza na początku prowadzenia firmy, kiedy masz przecież wiele innych wydatków. Co więc możesz innego zrobić? Czytaj, ucz się, dokształcaj i próbuj samodzielnie zdobyć jak najwięcej klientów (kontynuacja na stronie). Na pewno już wkrótce będzie widać efekty, a nowo zdobyte umiejętności jak najbardziej okażą się przydatne.

Tags: radio, klient, wydatki, technika