Lean Management, racjonalne zarządzanie zasobami firmy

Posted on

pracownik firmy
Author: Doc Searls
Source: http://www.flickr.com
Rynek szkoleń oferuje przedsiębiorcom w dzisiejszych czasach sporą ilość kreatywnych rozwiązań dla biznesu. Jedną z ciekawych tematyk szkoleniowych jest szkolenie 5s. Szkolenie to wzięło swoją nazwę od początkowych liter słów, które określają podstawowe zasady, którymi kieruje się ta metoda. Zbawienne może okazać się zastosowanie koncepcji Lean Management. Jest to jedna z technik służących doskonaleniu przedsiębiorstwem, na ogół produkcją.

Pozwala na eliminowanie rozrzutności w procesach gospodarczych, szczególnie produkcyjnych. Po pierwsze należy wynieść wszelkie rzeczy, jakie mogą powodować, że praca będzie słabsza. Przedmioty te oznacza się zwykle czerwonymi kartkami. Po tym umieszcza się wszystko w jakimś pudle, gdzie ocenia sięich wartość podczas pracy. Ten etap nazywamy selekcją.

Kolejny etap to systematyka. Teraz należy poukładać wszystko tak, żeby można było z nich korzystać, w zależności od naszych potrzeb korzystania z tych rzeczy. Lokalizacja musi być łatwa żeby nie tracić czasu na szukanie danej rzeczy. Umiejscowienie zawsze musi być dobrze oznaczona.
szkolenie
Author: Waag Society
Source: http://www.flickr.com
Kolejny istotny składnik całej układanki to sprzątanie.

Dzięki regularnemu sprzątania możemy nie tylko odczuwać komfort w pracy ale przede wszystkim mamy możliwość szanować naszą pracę. Kolejnym etapem jest standaryzacja. Polega ona na utrzymaniu wszelkich reguł, które uprzednio wdrożyliśmy w życie. Musimy więc teraz spisać każdą regułę, zrobić stosowne instrukcje, harmonogramy, listy kontrolne itp. Ostatnim elementem tej układanki umiejscowiona została samodyscyplina.

Musimy w tym momencie cały czas troszczyć się o to, żeby pracownicy pragnął utrzymać wszelkie wdrożone metody. Niesamowicie wielki akcent kładzie się dzisiaj na wykorzystanie własnych umiejętności w jak największym stopniu oraz podążanie do ustalonego celu. Dlatego jeśli jakaś rzesza ludzi, która ma razem współpracować, nie umie tego robić w sposób produktywny, to powinien zostać do nich przyprowadzony team coaching. Jest to swoisty coach, który sprawdzając zachowania grupy, dopomaga im dochodzić do niezbędnych wniosków i pokazuje, w jaki sposób może przedstawiać się ich współpraca, tak aby nie tylko okazała się lepsza z punktu widzenia przedsiębiorstwa, ale żeby również poszczególnym członkom grupy sprawiała jak najwięcej radości. Taki trener pokaże jak skupiać się na ustalonym celu i podążać do jego jak najlepszego spełnienia, bez niepotrzebnych działań, które mają szansę od tego zadania odciągać (czym jest team coaching). Jak można zobaczyć na http://www.4results.pl/uslugi/produkcja-i-logistyka/lean-management-six-sigma/, wdrożenie zasad Lean management wiąże się z zarządzaniem zmianą w organizacji, albowiem Lean Management to nie jedynie reguły, lecz przede wszystkim zachowania osób biorących udział w procesie. Z tego względu zarządzanie zmianą opiera się przede wszystkim na motywacji, komunikacji oraz pozytywnym nastawieniu do zmian wśród pracowników - źródło na http://www.4results.pl/uslugi/rozwoj-ludzi/zmiana-w-organizacji/. Jeśli ten tekst cię przekonał, że firma potrzebuje fachowego doradztwa agencyjnego, poszukaj firmy, która oferuje tego rodzaju usługi. Do Google wpisz sformułowanie „szkolenia Kaizen”.

Tags: rynek, techniki, praca, komfort, trener, firmy