Lojalność na wagę złota

Posted on

praca
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
O wierność ich otoczenia walczy każda firma. Lojalność dwóch grup okazuje się w tym miejscu najważniejsza: konsumenci oraz pracownicy. Jak jednak przekonać do nas tych wszystkich ludzi a także co zrobić, by atrakcyjna oferta konkurencji nie zachęciła ich do skorzystania z innej oferty? Cóż, z pewnością trzeba skuteczniej walczyć o klientów - dobrze, lecz w jaki sposób? Nie radziłbym znacznie obniżać cen, bo fakty są takie, że to najzupełniej nieopłacalne. Tzn. być może trochę opłacalne, ale można śmiało powiedzieć, że wyłącznie wtedy, gdy narzucaliśmy wcześniej większe narzuty.

Optowałbym za tym, aby zainwestować w marketing. Jakie sztuczki marketingowe są w stanie spowodować duże wsparcie sprzedaży w naszej firmie? Cóż, całe szczęście, że takich rozwiązań jest sporo. Nazywamy to marketingiem relacji. Jeśli nie podchodzimy do naszego klienta indywidualnie, bardzo prędko go utracimy. Dlatego wszelkie popularne programy lojalnościowe to niezwykle nowoczesne techniki z dziedziny marketingu, które pomogą nam zbliżyć się do naszego klienta.

Zaproszenie do ekskluzywnego klubu stałych klientów to jasny komunikat z naszej strony, że traktujemy każdego wyjątkowo. Bardzo ważne jest, by to nie polegało jedynie na wręczeniu plastikowej karty z logo naszej firmy. Przede wszystkim, klient na samym początku musi być poinformowany o przeróżnych profitach, wynikających z posiadania takiej karty. Trzeba również zaproponować ankietę do wypełnienia, dzięki której poznamy naszego klienta bliżej. Lojalność to nie tylko atrybut klienta, ale proces, który działa w obie strony.

Także marka musi wykazać się lojalnością wobec swoich stałych konsumentów, jeśli chce by nie odeszli on do kogoś innego.Zamierzonym efektem wszelkich działań marketingowca jest naturalnie wspieranie sprzedaży i temu właśnie służą programy lojalnościowe. Zatrzymanie przy sobie najwierniejszych klientów, wymaga od producenta zastosowania konkretnych narzędzi marketingowych. Jednym z nich jest program lojalnościowy, poprzez który przeciwdziała się odchodzeniu konsumentów do innych firm. W skutecznym programie lojalnościowym najistotniejsze jest stworzenie osobistej relacji z klientem.Każdy konsument chętnie korzysta z usług firmy, która traktuje swoich klientów indywidualnie. Pamiętajmy, że wprowadzenie takiego programu wymaga jednakże dodatkowych nakładów finansowych.

Aby stały klient kupował, musimy go za to docenić tak, by wrócił do nas, gdy skończy mu się jego ulubiony produkt. > Czyli gdy człowiek w ciągu jakiegoś czasu kupi u nas jedzenie - w nieco bardziej pokaźnych ilościach, najzwyczajniej dostanie zniżkę. Zniżka jest OK, ale możemy również zaoferować dla niego bezpłatne jedzenie. Kto nie lubi jeść za darmo? Kiedy marże są spore, to tak naprawdę takie metody nie są większym wydatkiem. Uważam, iż biznesmeni w naszym kraju nadal nie wiedzą w jaki sposób zadbać o klientów - to smutne.

Tags: otoczenie, grupa, firmy, najwierniejszy, narzędzia marketingowe, program lojalnościowy