Masz sporą sumę pieniędzy i planujesz je gdzieś ulokować? Kilka zdań o private banking.

Posted on 29/11/2018 7:45am

Odłożyłeś sporą kwotę środków? Nabyłeś wart miliony kupon w Totolotku? A może otrzymujesz ogromną pensję? Typowe oferty banką nie są dla ciebie. Wiele banków (w tym też i te z naszego państwa) posiada ofertę indywidualną dla najbogatszych klientów – po angielsku nazywa się to private banking.
Kredyt w gotówce
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
Przedstawmy najważniejsze atrybuty takiej oferty. Primo, bankowość prywatna odznacza się jednostkowym podejściem do klienta. Każdym właścicielem rachunku tego typu opiekuje się zawodowiec, który odpowiada za znalezienie wartych uwagi opcji. Warto to uwypuklić – osoba, która może obracać znacznymi aktywami (najczęściej powyżej 1000 000 PLN), wybiera precyzyjnie pod nią skonstruowane oferty. W erze kryzysu, gdy banki mają skromniejsze wpływy do skarbca, klient chcący zdeponować spore kwoty jest na wagę złota. Z tego powodu taka osoba ma zapewnione znacznie opłacalniejsze warunki niż statystyczny obywatel, mający konto rozliczeniowe.Idąc dalej, bankowość prywatna daje wsparcie przy inwestowaniu posiadanych środków. To jasne, że nie opłaca się trzymać bezczynnie dużych kwot, mądrym wyjściem jest znalezienie jakiejś możliwości, by te środki pomnożyć. Finansista, który jest oddelegowany do kompleksowej usługi zasobnego klienta, może służyć radą przy kupowaniu udziałów różnych spółek na giełdzie. Wiele instytucji finansowych posiada w ofercie również asystę przy innych rodzajach pomnażania pieniędzy. Trafnym przykładem jest inwestowanie w nieruchomości.

Tertio, private banking (zobacz np.: ) to komfortot. Każdy klient otrzymuje pewność, że jego środki są bezpieczne i że może w każdym momencie uzyskać wsparcie. Firmy bardzo cenią zamożnych klientów, więc można spodziewać się najlepszej jakości obsługi.

Więcej danych na temat bankowości prywatnej poznasz, jeśli osobiście przejdziesz się do danego banku. Warto mieć na uwadze, że bankowość prywatna zasadza się na jednostkowym podejściu, zatem wielu konkretów nie znajdziesz w broszurach promocyjnych bądź na stronach internetowych.

Tags: czas, bank, firma, Obligacje, zarobki, oferta, gotówka, konto