Miałeś przychody w poprzednim roku? Rozlicz podatek

Posted on 08/01/2020 8:25am

Początkowy kwartał każdego roku to czas, kiedy każdy obywatel Polski, który generował dochody w zeszłym roku, ma obowiązek zrobić rozliczenie podatku. W rozróżnieniu od tego, którą formę działalności uskutecznialiśmy, odmienny rodzaj PIT będziemy musieli wypełnić. Jeśli mamy swoją własną działalność, oraz generujemy dochody z wielu różnych źródeł, czynność ta może być dla nas skomplikowana. Najczęściej jednak trzeba nam rozliczyć dochody z umów cywilnoprawnych.
pit 2015 online
Author: swimboy1
Jeżeli jesteś zatrudniony na etat, lub umowę o dzieło, powinieneś sporządzić rozliczenie PIT 37. Tak również dzieje się w przypadku, gdy jesteś emerytem albo rencista, który nie posiada dodatkowego źródła dochodu. Jeżeli jesteś osobą, która tylko dorabiała przez kilka tygodni i zmieściła się w kwocie wolnej od podatku, nie zostanie on tobie potracony. Jednak wciąż musisz sporządzić rozliczenie PIT 37, aby twój Urząd Skarbowy miał wgląd w twą kondycję finansową.

To dobrze, że masz chęć zdobyć zbliżone informacje na prezentowany temat, gdyż klikając na odsyłacz, poznajesz praktyczne materiały (http://www.programylojalnosciowe.pl/kontakt/) na podnoszone zagadnienie.

Jeśli byłeś zatrudniony w dwóch różnych miejscach na umowę o pracę albo zlecenie, wtenczas wypełniasz tylko jeden formularz, w którym dodajesz wszelkie dochody, zaliczki a także składki ze sobą. Poza tym, jeżeli masz męża, z którym nie masz podpisanej rozdzielności majątkowej, możesz z powodzeniem wykonać rozliczenie PIT 37 wspólnie, na jednym formularzu - -> zobacz szczegóły.
Jaką metodą jednak rozliczyć własny podatek? Mamy do wyboru kilka alternatyw. Jeżeli jesteśmy na bakier z laptopem, możemy wybrać się do urzędu, pobrać bezpłatny druk i wypełnić go w asyście osoby kompetentnej. Jednak znacznie więcej osób korzysta z wirtualnych form deklaracji. Możesz ściągnąć odpowiedni program pit 2015 online, po czym zainstalować go na swoim komputerze. Tam wybierzesz odpowiedni rodzaj dokumentu, który wypełnisz zgodnie z instrukcją. Kiedy skończysz, upewnij się czy aby wszystko jest w porządku, po czym wydrukuj deklarację i prześlij do swojego urzędu. Jednak możemy także sporządzić rozliczenie pit 2015 online (kliknij to). Na witrynie urzędu jest do dostania program, który pobieramy, i uzupełniamy wszystko jak w poprzednim przypadku. Z tym że teraz nie musimy niczego drukować. Używając naszego podpisu elektronicznego, wysyłamy deklaracje do odpowiedniego departamentu wirtualnie.
Jeśli jesteś osobą zatrudnioną, nie możesz zapomnieć o tym, aby do końca kwietnia każdego roku zadeklarować swój podatek. Większość ludzi wypełnia druk numer 37, dotyczy on wszystkich zatrudnionych na umowach cywilnych. Można złożyć deklarację we własnej osobie w urzędzie, wysłać pocztą, albo nawet drogą wirtualną.

Tags: program, pomoc, formularz, dochody, etat