Odpowiednio urządzone miejsce pracy poprawi efektywność naszej pracy i naszą postawę

Posted on 04/06/2019 7:20am

Gdy urządzamy mieszkanie, ważnym jego elementem jest pomieszczenie, w którym pracujemy lub uczymy się. Odpowiednie meble a także oświetlenie często mają duży wpływ na polepszenie efektywności naszej pracy. W pomieszczeniu biurowym najważniejsze jest ustawienie mebli. Biurko powinno być umieszczone stosunkowo blisko okien tak, żeby można było skorzystać możliwie najwięcej ze światła słonecznego.


biurko
Author: http://www.flickr.com
Source: http://www.flickr.com
Światło naturalne jest najlepsze dla naszego wzroku, wybierając żarówek, najlepiej kupić takie, których barwa światła jest jak najbardziej zbliżona właśnie do światła naturalnego. Pracując przy odpowiednio oświetlonym biurku będziemy się mniej męczyć w trakcie pracy, dlatego tak istotne jest jego odpowiednie usytuowanie oraz stosowane oświetlenie. Lampka na biurku powinna być usytuowana tak, żeby blat był dobrze oświetlony. Świetnym rozwiązaniem są przykładowo listwy LED umieszczane nad blatem biurka. Kupując biurko, dobrze wybrać takie, które posiada dużą ilość półek i szuflad. Dzięki temu możemy zachować porządek na blacie co polepszy efektywność naszej pracy. Bałagan w żadnym wypadku nie sprzyja naszej koncentracji.

Następnym ważnym elementem jest odpowiedni fotel. Fotel biurowy powinien być wygodny, szczególnie kiedy przez wiele godzin pracujemy siedząc - zobacz nowości w kolekcji. Nasz kręgosłup ma być prosty a także rozluźniony w trakcie pracy. Fotel obrotowy jest bardzo dobrym wyborem, gdyż możemy wyregulować jego wysokość. Odpowiednia wysokość fotela ma znaczący wpływ na pracę, jeśli używamy komputera - zobacz tu. Nasze oczy powinny być mniej więcej na linii środka monitora. Wygodny fotel zapobiegnie bólom pleców, które wyjątkowo często spotykają osoby, które pracują na siedząco.


Jeżeli urządzamy pokój dziecięcy, fotel obrotowy też się sprawdzi. Dziecko w szybkim tempie rośnie, może z upływem czasu dopasowywać wysokość fotela do wzrostu. Podstawą efektywnej pracy siedzącej jest odpowiednie usytuowanie biurka i poprawne oświetlenie. Dbając o powyższe elementy nie tylko polepszymy efektywność wykonywanej pracy, ale też zadbamy o nasz kręgosłup a także wyprostowaną postawę w trakcie długotrwałej pracy.

Tags: oświetlenie, meble, szuflady, biurka