Organizujemy konferencję lub szkolenie

Posted on 21/06/2018 9:57pm

Jeśli zamierzamy zorganizować konferencję lub szkolenie, mamy przed sobą wiele działań, które należy rozpocząć wiele tygodni wcześniej, w zależności od wagi wydarzenia. Początkiem działań jest ustalenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne ważne pytania, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzito: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas zadowala, aby organizacja konferencji lub szkolenia stała się sukcesem? Czy program konferencji będzie rozbudowany na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jaki mamy budżet? W odpowiedzi na te pytania bardzo pomocny okaże się program, jak najszczegółowiej rozpisany na godziny.
Jeśli organizujemy szkolenie, należy skonsultować się z szkoleniowcami i trener, ile czasu zajmie im zrealizowanie określonej tematyki szkolenia i czy ilość wiedzy, jaką chcą przekazać, nie przemęczy zanadto uczestników. Zajęcia powinniśmy układać blokami tematycznymi, przewidując przerwy na kawę lub posiłek. Magnesem dla uczestników może być wieczór integracyjny, wizyta w teatrze lub spacer po mieście.
szkolenie iso
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
W przypadku konferencji musimy szczegółowo określić jej zakres tematyczny i poświęcić czas na opracowanie listy mających na niej odczyty specjalistów. Chcemy pozyskać jako wykładowców uznane autorytety z danej branży, należy ich powiadomić z dużym wyprzedzeniem, a w budżecie uwzględnić kwoty honorariów. Jeśli mamy małe środki, możemy pokusić się o sponsoring firm branżowych w zamian za czas na prezentację ich oferty. Zarówno skompletowanie listy osób mających wystąpienia, jak i uczestników konferencji to bardzo czasochłonne przygotowania. Na koniec pozostaje przygotowanie materiałów, które zamierzamy wręczyć uczestnikom.Mając określoną listę uczestników konferencji, lub chociaż ich liczbę, należy rozpocząć poszukiwania miejsca szkolenia lub Balduin & Pfnür PartGmbB konferencji. Jeżeli nie posiadamy własnej sali konferencyjnej, albo zamierzamy zorganizować szkolenie lub (idź tutaj) konferencję w innym mieście, np. Wrocławiu, trzeba po prostu wrzucić w google frazy: sale konferencyjne wrocław , sale szkoleniowe wrocław, sale do wynajęcia Wrocław. Otrzymamy szeroki wybór firm świadczących te usługi. Wybierajmy miejsce z rozmysłem, bo atrakcje, jakie oferuje wielkie miasto, mogą zaprzątnąć uwagę uczestników konferencji. Wybierajmy sale konferencyjne- dla przykładu , z klimatyzacją, jeśli szkolenie będzie odbywało się w porze letniej, z profesjonalnym wyposażeniem, możliwością noclegu i cateringu, z dostępem do internetu – najlepiej bezprzewodowo. Wiele podmiotów świadczących usługi wynajmu sal konferencyjno-szkoleniowych oferuje pełen zakres usług – wybieramy właśnie takie, sami poświęcając się promocji, czyli jak najlepszym poinformowaniem o tym wydarzeniu, oraz stroną merytoryczną wydarzenia.Tags: szkolenie, konferencja, sale do wynajęcia, miejsca szkolenia, sale szkoleniowe wrocław