Programy motywujące jako motywowanie najlepszych pracowników

Posted on 08/10/2020 9:02am

Obecnie pracodawcy coraz częściej dostrzegają dobrodziejstwa płynące z właściwego motywowania pracujących. Taka odmiana premii wzmacnia odpowiedzialność pracowników i umacnia związki z firmą, co bezpośrednio przekłada się na wyniki firmy.
w biurze rachunkowym
Author: Grupy .NET i IT
Source: http://www.flickr.com


Dla wielu przedsiębiorców programy motywujące mają na celu zatrzymanie najlepszych ludzi w firmie.


Tymczasem każdego człowieka do funkcjonowania motywują odmienne nagrody.

Wejdź na ten link i zobacz tam uwagi o nas. Jeśli powstaną jakieś niejasności, to chętnie Ci na nie odpowiemy.

Jedni doceniają ideały rodzinne, drudzy dobrą rozrywkę, a jeszcze inni poczucie bezpieczeństwa. Dlatego programy motywacyjne powinny być dobrane indywidualnie do zainteresowań każdego członka zespołu. Każdy program motywacyjny winien być dostosowany do metod i oczekiwań firmy.


Zwykle spotykanymi składnikami służącymi motywowaniu są telefony komórkowe, laptopy, bądź samochody służące pracownikom także do użytku prywatnego. Inną formą motywowania jest kolejne zabezpieczenie lecznicze osobiste, albo rodzinne, a także sponsorowane przez firmę ubezpieczenie na życie. Może to być także interesująca wyprawa, weekend w spa, karnet do kina, bądź wyprawa integracyjna. Dla przeróżnych grup pracujących trzeba adresować przystosowane programy motywacyjne, jakie podnoszą ich motywację do aktywności, a to przyczynia się do maksymalizacji korzyści. Pakiety motywacyjne dla pracowników mogą być zróżnicowane ze względu na funkcję i jego pozycję w budowie przedsiębiorstwa.
Nawet nadzwyczaj ekskluzywny system motywacyjny nie okaże się skuteczny wtedy, kiedy zatrudniony będzie miał wrażenie, że jest opłacany znacznie gorzej, niż jego odpowiednicy w różnych jednostkach.

Tags: program, efekty, firma, zysk, korzyści