Rozliczanie PIT-ów za pośrednictwem sieci - dlaczego opłaca się skorzystać z tego rozwiązania?

Posted on 07/10/2020 6:06pm

Znane wszystkim porzekadło mówi, że szczęśliwi czasu nie liczą, ale z pewnością oczekiwanie w niekończącej się kolejce do fiskusa nie należy do przyjemności i niejednokrotnie przyprawia o ból głowy.


narzędzi
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com


pieniądze
Author: Howard Lake
Source: http://www.flickr.com


Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość - nie musi tak być.


Internet
Author: Blogging Dagger
Source: http://www.flickr.com


Egzystujemy przecież w „epoce” wszechobecnych komputerów, a cyberprzestrzeń nie jest czymś zewnętrznym wobec rzeczywistości, ale jej stałym „elementem”. Siedząc przed ekranem laptopa możemy załatwić wiele różnego rodzaju spraw: zrobić zakupy, opłacić rachunki, umówić się na wizytę u lekarza oraz... złożyć swe Zeznanie podatkowe. Nie ociągaj się i już teraz rozlicz PIT przez Internet - pełen raport.

Kliknij ten odnośnik, a zobaczysz, że znajdujące się tam wpisy z witryny zaintrygują takie osoby, które zaabsorbowane są analizowaną w tym miejscu kwestią.

Nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie załamuj rąk, podpowiemy co robić. Najpierw trzeba ściągnąć odpowiedni program. Jeżeli nie chcesz zaśmiecać swego komputera albo brakuje Ci wolnego miejsca na twardym dysku, wejdź na stronę www i wypełnij PIT (zobacz jaki pit 36 czy 37) 28 online z wszelkimi załącznikami. Sprawdź, czy wprowadzone informacje są prawidłowe, a potem wyślij formularz do Ministerstwa Finansów. To proste, komfortowe oraz - co bardzo istotne - bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów - rozlicz PIT 28 online. Trzeba jedynie pamiętać o zapisaniu numeru referencyjnego oraz zatrzymaniu tak zwanego UPO, czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru będącego dowodem na na rozliczenie z fiskusem w terminie.


Atutem e-deklaracji jest także niezaprzeczalnie szybki zwrot podatku. Dotrze on na nasze konto w przeciągu 21 dni od daty złożenia zeznania, nie zaś 3 miesięcy jak w przypadku form tradycyjnych.

Tags: opłaty, online, Zeznanie