Ubrania robocza

Posted on 22/09/2018 7:19am

Najważniejszym obowiązkiem przedsiębiorcy, jest zapewnienie zatrudnionym pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Jeśli na danym stanowisku potrzebna jest odzież robocza, pracodawca może nałożyć sankcje na pracownika, który nie przestrzega zasad dotyczących uniformu w miejscu pracy.
odzież ochronna i robocza
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Odzież robocza to rodzaj odzieży chroniącej dla pracowników: budownictwa, przemysłu maszynowego, rolnictwa, glazurników, malarzy itp. Jakie wymagania musi spełniać odzież robocza? Najważniejsze: zabezpieczać. Po drugie powinna być wytrzymała, czyli zachowywać swoje właściwości nawet po wielokrotnym praniu oraz być z rozwagą dobrana do wykonywanej pracy.

Do podstawowych elementów odzieży do pracy należą spodnie robocze, z których najczęściej wybieranym modelem są tzw. ogrodniczki. Z jakiej przyczyny? Powodów ku temu jest sporo. Po pierwsze, podniesiony karczek ogrodniczek zabezpiecza spodnią odzież przed zniszczeniem i zabrudzeniem oraz daje dodatkowe ciepło w czasie zimnych dni. Są także osoby, które wolą spodnie ogrodniczki z powodu elastycznych gumek, które dają większy komfort w czasie pracy (nie krępują ruchów w czasie wykonywania zajęć).Odzież robocza
Author: TAFE SA Electrical Engineering
Source: http://www.flickr.com
Ponieważ warunki pogodowe w kraju mamy "różne", pracownicy powinni być zaopatrzeni również w kurtki robocze. Powinniśmy zwrócić uwagę by wykonana była z wodoodpornej tkaniny, która zabezpiecza przed wiatrem, zimnem czy deszczem. W zależności od wykonywanej pracy możemy wybierać między wieloma fasonami i modelami.

Odzież roboczą stosuje się także w zakładach pracy gdzie wymagana jest absolutna czystość produktów. Z reguły do odzieży roboczej zaliczane są również ubrania jednorazowe. Odzież robocza występuje również jako odzież codzież [może zainteresują Cię nadruki na odzieży]ryzująca daną profesje (np. odzież dla służby zdrowia czy odzież dla gastronomii).
Zapoznanie się pracownika z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy panującymi w zakładzie, powinno być potwierdzone w formie podpisu i wynika wprost z obowiązujących przepisów prawnych. Ma to znaczenie dowodowe w razie ewentualnych wypadków czy dalszej kwestii odszkodowawczej.

Tags: kurtki, ubrania, spodnie, odzież robocza