W jaki sposób motywować pracownika?

Posted on 11/07/2018 7:04pm

Niekiedy odnosimy wrażenie, że pociąg, który do tej pory napędzał nas do działań, zboczył z toru, po którym powinien się poruszać. Utraciliśmy motywację, energię do dalszego rozwoju. Zauważamy, że coś nie działa jak powinno, zazwyczaj nie wiemy jednak jak sprecyzować ten czynnik , a co więcej jak go naprawić. W owych sytuacjach, opcje są dwie: albo nie robić nic, albo szukać rad specjalisty.


szkolenia
Author: QSC AG
Source: http://www.flickr.com
Motywacja do pracy to kwestia indywidualna, zależna od człowieka. Jedni pracownicy są motywowani nagrodami, inni zdobywaniem wiedzy czy poznawaniem nowych osób, a jeszcze inni wspólnym dobrem firmy. Motywacja pracowników do pracy to podstawa działania każdej firmy. Brak motywacji u pracowników może prowadzić do obniżenia wydajności w pracy.

Z całą pewnością przykład motywacji musi przyjść „z góry”. Oznacza to, że każdy menedżer, który chce owocnie motywować jest zobowiązany sam odznaczać się określoną postawą i nastawieniem do wykonywanej pracy. Musi być przekonany do planów i przedsięwzięć jakie stają przed zespołem. Dobry menedżer powinien zdawać sobie sprawę ze swoich zalet i słabości, powinien z zapałem podchodzić do powierzonych zadań. Aby stać się autorytetem dla podwładnych osoba zarządzająca powinna świecić przykładem.

w czasie szkolenia
Author: Root Impact
Source: http://www.flickr.com
Dla menedżerów, którzy mają zamiar rozwijać się w dziedzinie technik coachingowych, powstają odpowiednie szkolenie z motywacji polskaakademianlp.pl/zamowienie-szkolenia-w-promocyjnej-cenie/ogien-motywacji/Dzięki nim, mogą poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwinąć posiadane umiejętności. Szkolenia pokazują jak skuteczniej motywować pracowników oraz pomagają w budowaniu z nimi lepszej relacji. Gdyż dobry menedżer powinien umieć zdecydowanie odpowiedzieć na porażki i niepowodzenia podwładnych.


Każdy popełnia błędy, jednak trzeba z nich wyciągać lekcję na przyszłość - takie podejście musi posiadać. Popełnione błędy muszą być wspólnie omówione, aby w przyszłości już nie miały miejsca. Niewątpliwie brak argumentów do działań wśród zatrudnionych w niedługim czasie wpłynie negatywnie na wizerunek firmy, a u podwładnych zmniejszy poziom satysfakcji ze swych poczynań.

Tags: pracownicy, menedżer, techniki coachingowe