W jaki sposób zagwarantować kadrowo płacową obsługę w swoim przedsiębiorstwie, znaczenie regularnych szkoleń z tego obszaru.

Posted on 10/11/2020 8:10am

Wielu ludzi zaczynając przygodę z prowadzeniem biznesu zakłada jednoosobową działalność. Jeśli umiejętnie pokierują rozwojem firmy, to w wielu przypadkach pojawiają się pracownicy, początkowo nie będzie ich może dużo, lecz wraz z upływem czasu ich liczba może sporo wzrosnąć. Jednak razem z zatrudnionymi w firmie pojawiają się nowe obowiązki jakie się z tym wiążą.

Szkolenie
Author: We Are Social
Source: http://www.flickr.com
Trzeba takim osobom wypłacać pensje, liczyć urlopy i choroby, a oprócz tego prowadzić pełną ewidencję związaną z zatrudnieniem. I na pewnym etapie okazuje się, że niezbędne będzie znalezienie do tego wszystkiego jakieś osoby, która się będzie zajmować całą obsługą kadrową. Niekoniecznie musi to być ktoś na całym etacie, rozwiązanie tego typu będzie miało sens jedynie wtedy, gdy pracowników naprawdę będzie więcej. Na początek zupełnie powinno wystarczyć, jeśli zajmie się tym osoba dochodząca na kilka czy kilkanaście godzin w tygodniu. Można również zastanowić się nad przekazaniem wszystkich kadrowych i płacowych spraw do firmy zewnętrznej, która zajmie się tym wszystkim , rozwiązanie tego typu pomimo tego co wielu osobom się wydaje może być czasami dużo tańsze i wygodniejsze, niż kadrowa na etacie.W związku z tym że regulacje prawne w naszym kraju zmieniają się bardzo szybko, to konieczne będzie, aby osoba która się zajmuje kadrami i płacami była z nimi na bieżąco. Nie można tutaj sobie pozwolić na żadne niedociągnięcia i wpadki, bo wszystko może zakończyć się na przykład w sądzie pracy. Dlatego też, jeżeli się zatrudnia kogoś do obsługi pracowników, to raz na jakiś czas należy wysłać taką osobę na szkolenie z prawa pracy . Wprawdzie w aktualnym kodeksie wszystko to można znaleźć, ale szkolenia mają jeden ogromny plus. Można na nich dowiedzieć się wielu pożytecznych rzeczy, a nie tylko suchych definicji, jakie znajdują się w kodeksie, bardzo cenne są przykładowo interpretacje, które się ukazały w konkretnych przypadkach. Szkolenia takie nie są jakoś bardzo drogie, nie trwają też nie wiadomo ile czasu, ale wiedza, jaką się na nich zdobędzie bardzo często może być dobrze wykorzystana w firmie.

Tags: biznes, szkolenia, wiedza, firma, pracownicy, działalność jednoosobowa