Workflow, usprawnij procesy w firmie - Sprawdź jak najefektywniej kierować dokumentami w firmie.

Posted on 27/05/2021 10:59am

Elektroniczny obieg dokumentów to termin z którym spotykamy się w dzisiejszych czasach stosunkowo często. Jest to nowe narzędzie na rynku technologii informatycznych, na którego wprowadzenie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców i instytucji. Pozwala na rejestrację dokumentów, które do niedawna miały postać tradycyjną – papierową, lub tworzenie dokumentów elektronicznych w systemie, a następnie ich dalsze przesyłanie pomiędzy pracownikami.

faktura elektroniczna
Author: VLCineaste
Source: http://www.flickr.com
Na czym polega przewaga kompleksowego systemu informatycznego Workflow faktur nad modelem powszechnie stosowanym? Najważniejsze plusy to:* szybszy i sprawniejszy obieg dokumentów,* automatyzacja przebiegu wystawiania faktur,* zminimalizowanie wydatków w przedsiębiorstwie na bieżącą obsługę administracyjną,* pewność dostarczenia dokumentu w odpowiednim czasie,* sposobność dowolnego zweryfikowania opisu i akceptacji faktur,* kontrola dokumentów krążących w organizacji.Dzięki wnikliwie opracowanemu i wdrożonemu systemowi jesteśmy w stanie zdecydowanie ograniczyć model tradycyjny oparty na „papierowym obiegu dokumentów”. Zależy to wyłącznie od samej decyzji organizacji oraz zasad w niej panujących.

e-faktura
Author: lab604
Source: http://www.flickr.com
Komputeryzacja współczesnych firm i instytucji jest już faktem. W dzisiejszych czasach przesłanie dużego pakietu informacji na drugi koniec świata pochłania raptem kilka sekund. Już zdążyliśmy zaobserwować, że tradycyjne przesyłanie papierowych dokumentów pochłania czas i koszty, a jednocześnie narażone na wiele przeszkód w drodze od nadawcy do adresata. Elektroniczny obieg dokumentów na stronie efematic.pldzięki któremu zapomnimy o wszelakich przeciwnościach. Trudno jest mimo wszystko zaproponować taki system w bardzo zbiurokratyzowanych strukturach gdzie pracownicy przyzwyczajeni są do tradycyjnego obiegu dokumentów. O ile sam program jest prosty w opanowaniu, o tyle przekonanie pracowników do nowego podejścia do dokumentów i ich przetwarzania może być problemem. Ale jak mówią eksperci oraz osoby korzystające z owych rozwiązań – warto je wprowadzić mimo pewnych trudności, z racji iż korzyści dla przedsiębiorstwa czy instytucji są rzeczywiście duże.

Tags: firma, archiwizacja, Obieg dokumentów