Wypadek w UK

Posted on 05/05/2020 4:31pm

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii lub Irlandii Północnej? Ty, albo ktoś Ci bliski miał tam wypadek? Jeśli odpowiedzi na każde spośród tych pytań brzmi TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. W czasie, kiedy tylu rodaków decyduje się układać sobie życie, lub tylko na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są niezwykle pożądane. Zwłaszcza jeśli chodzi o otrzymywanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy lub na drodze. Bo jak każdy wie wypadki się zdarzają, i to nierzadko.
Droga
Author: Helena Jacoba
Source: http://www.flickr.com
Wypadek drogowyWszędzie tam gdzie są ludzie oraz maszyny, wydarzają się również wypadki drogowe. Statystyki takich wydarzeń z roku na rok odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco mała część ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek w UK. Dzieje się tak z różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim - wszystko to wzmacnia poczucie zagubienia i "odpuszczenia" sobie walki o rekompensatę za wypadek drogowy w UK.

Z tegoż to powodu przede wszystkim dobrze jest poznać swoje prawa w tej kwestii, by wiedzieć na czym się stoi. Przede wszystkim, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo starać się o zadośćuczynienie pieniężne za poniesione obrażenia ciała lub straty materialne. Istotne jest również, aby bezpośrednio po wypadku wykonać wymienione niżej czynności:

Uzyskać dane sprawcy innych innych osób biorących udział w zdarzeniu. Szczególnie ważny jest, poza imieniem i nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Wypadek w pracy
Author: KIANO
Source: KIANO
Niezaprzeczalnie trzeba poprosić świadków zdarzenia o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli poświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!Warto też zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Trzeba też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni oraz zgłosić się do lekarza, by zbadał i udokumentował poniesione obrażenia. Jeśli nie wiesz co dalej zrobić, warto jest się skontaktować z właściwą instytucją, która w języku polskim wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Wypadek w pracy

Praca dla Polaków w Anglii zazwyczaj jest związane z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni czy w magazynach przeładunkowych.

Zaciekawił Cię nasz wpis? W takim razie wejdź na naszą kolejną witrynę - tam można zobaczyć także (pitax.pl/) zajmujące wątki, które dla Ciebie opracowaliśmy.

Ten rodzaj zatrudnienia niesie ze sobą wyjątkowo wysokie ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek przy pracy jest uznawana sytuacja, gdy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które spowodowane zostały w czasie wykonywania obowiązków służbowych, tj.

Czy chciałbyś zgłębić temat opracowany w naszym artykule? Jeśli się z tym zgadzasz, to czytaj w serwisie (http://notariusz-lubon.pl/cennik) nowe zajmujące informacje.

zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych albo podróży służbowych.
Miasto
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
W tego typu sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania należy jednak przygotować następujące informacje:- Sprecyzowaną datę oraz miejsce wypadku;- Prawdopodobne okoliczności i przebieg wypadku;- Dane osobowe i teleadresowe świadków;- Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);- Zaświadczenie lekarza o obrażeniach oraz dokumentację rekonwalescencji bądź też rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania również należy nawiązać kontakt z właściwą instytucją.Gdzie szukać pomocy?

Nawet będąc za granicą masz możliwość nawiązać kontakt z właściwymi ludźmi, którzy pomogą Ci przez to przejść. Gdzie ich szukać??? Najwłaściwiej jest użyć Internetu. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, przykładowo: wypadek uk, odszkodowanie uk lub odszkodowanie w uk i po kilku chwilach wyszukiwarka wyrzuci nam linki do portali odpowiednich firm, takich jak między innymi Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się sprawą od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.

Tags: wypadek, język, życie, adres, odszkodowania